BEMUTATKOZÁS

 

Közel 8 éve tanulmányozom a korrupciót, kutatom a működését, abból a célból, hogy megoldást találjak erre a sokoldalú, minden gazdálkodásra és magánszemélyre kockázatot jelentő tevékenység működésének megakadályozására.

Kutatásom a gazdasági korrupcióra és a vele szemben lehetséges védekezésre specializálódott. Azoknak a módszereknek, eszközöknek fejlesztésére, aminek használatával lecsökkenthető a korrupciós kockázat, amivel a gazdálkodások hatékonyan védhetik tulajdonukat.

 

A gazdasági korrupciós főbb jellemzői:

- az „eredményes” korrupciós tevékenység mindig vagyoni kárt okoz

- a kár értéke utólag nehezen mérhető, a korrupció utólagos felderíthetősége szinte lehetetlen.

- a kárt elszenvedők a gazdálkodások (magán és állami) és azok tulajdonosai

- nem korlátozódik a korrupciós tevékenység helyhez és időhöz

- minimum két személy (az egyik a kárt szenvedő gazdálkodás munkatársa) ártó munkája

 

A korrupció elleni védekezés – a gazdálkodások (tevékenység, létszám, … egyéb) különbözőségei miatt – akkor a legeredményesebb, ha az a gazdálkodás jellemzői szerint kerül kialakításra.

A korrupció elleni védekezés melléktermékei, új lehetőségeket tárnak fel a gazdálkodás megszokott ügymenetében, optimalizálják a beszerzést és segítik az új rendelések megnyerését. Ezeken kívül, jótékony hatással vannak a környezete korrupcióval szembeni moráljának erősítésére is.

 

A korrupcióval kapcsolatos munkáimmal, az elgondolásom részleteivel még többet megtudhat a www.innovacio.hu INNOFORUM 2006 kiállításán való részvételem kapcsán, illetve a www.vosz.hu oldalon található VOSZ HÍREK 2009 februári számban megjelent újságcikkben. ___________________________________________________________________

Az illusztrációk a Thermopylai csata jeleneteit ábrázolják. Azért mert a spártaiak Leonidas vezetésével azt védték, ami már meg volt nekik, - családjukat, gyermekeiket, vagyonukat, - és azt, ami a jövőjüket jelentette,: a lehetőségeket. Hősiességük lehetővé tette, hogy a görögök felkészülhessenek a döntő ütközetre, ahol legyőzték a háromszoros túlerőben lévő perzsákat.

Asztali nézet